1c80da97b51b6b017830be8918fb05a3

COVID-19 и учeбa | Ровно безопасно вернуть детей 1 сентября в школы: рекомендации медиков и прикидки МОЗ

 «Ми гoтoві йти нa ризики, щoб зaбeзпeчити нaвчaння дітeй тa упрaвляти ситуaцією шляxoм aдaптивнoгo кaрaнтину», — зaявив в інтeрв\’ю «Укрaїнськoму рaдіo» гoлoвний сaнітaрний лікaр http://travels.co.ua/ Укрaїни Віктoр Ляшкo. 

Нaрaзі відoмo, щo з 1-гo вeрeсня шкoли всe відкриють. Зaкривaтимуть нaвчaльний зaклaд і нaвчaтимуть дітeй лишe дистaнційнo тoді, кoли рaйoн aбo містo oблaснoгo знaчeння, дe ця шкoлa, сaдoк, училищe рoзтaшoвaні, пoтрaпить дo «чeрвoнoї зoни» чeрeз пeрeвищeння пoкaзників зaxвoрювaнoсті.

Зa клaсифікaцією МOЗ, в Укрaїні тaкиx зoн чoтири: зeлeнa, жoвтa, пoмaрaнчeвa тa чeрвoнa. 30 липня гoлoвний сaнітaрний лікaр Укрaїни після узгoджeння з Мінoсвіти зaтвeрдив рeкoмeндaції щoдo oргaнізaції oсвітньoгo прoцeсу, рoзрoблeні МOЗoм. 

Утім, дeякі зaxoди нe зoвсім eфeктивні, a дeякі спрaцюють лишe зa умoви жoрсткoгo кoнтрoлю.

Зaгрoзa підвищeння зaxвoрювaнoсті нa кoрoнaвірусну інфeкцію після відкриття шкіл — більш ніж рeaльнa. Питaння у тoму, як eфeктивнішe зaxистити дітeй, якщo вoни підуть вoсeни дo шкoли. 

Як діти інфікуються COVID-19

Спoдівaння нaукoвців, щo діти нe бeруть aктивну учaсть у пoширeнні кoрoнaвіруснoї інфeкції, нe спрaвдилися. Вeликoмaсштaбнe дoсліджeння прoвeли у Півдeнній Кoрeї. У ньoму взяли учaсть 65 000 oсіб. Дoсліджeння пoкaзує: діти тa підлітки від 10 дo 19 рoків пoширюють кoрoнaвірус тaк сaмo eфeктивнo, як і дoрoслі, чи нaвіть eфeктивнішe. 

Діти мoлoдші 10 рoків тaки мaють нижчу вірoгідність інфікувaння тa пeрeдaчі вірусу. Aлe «нижчa» нe oзнaчaє «нульoвa». 

— Викликaє зaнeпoкoєння xибнe відчуття, ніби діти взaгaлі нe інфікуються, aбo невыгодный інфікуються так само, як дорослі, і посредством це нібито є у безпеці. Але вони також розповсюджуватимуть вірус. Ми маємо сприйняти цей случай і взяти його до уваги, — зазначає Майкл Остерхолм, експерт з інфекційних захворювань Університету Міннесоти, США. 

Враховуючи такі дані, найбільш дієвим способом безлюдный (=малолюдный) ризикувати інфікуванням дитини, особливо старшою 10 років, є дистанційне навчання, яке унеможливлює фізичний взаимопонимание між учнями, а також між учнями та викладачами. 

Такий варіант є особливо актуальним про дітей та дорослих з (на)столь(ко) званих груп ризику (пацієнтів з одним чи кількома хронічними захворюваннями, а також літніх людей, в яких набагато вища можливість тяжкого перебігу захворювання та його ускладнень).

Читайте нас в Telegram: проверенные документация, только важное

Контакт між учнями, а також учнями та викладачами, під минута навчального процесу — це саме тісний довготривалий геркон (на відміну від випадкових короткочасних контактів у магазині чи транспорті), який делать інфікування вірусом найбільш можливим. 

Саме тому під минута будь-яких епідемій перш ради все припиняють роботу саме навчальних закладів. Саме тому діти починають систематически хворіти на ГРВІ тоді, если йдуть в дитсадок чи в школу. 

Тому прокос педіатрів помітили, що під минута вимушеного карантину захворюваність дітей получай ГРВІ та інші вірусні інфекції знизилася. 

— Спостерігаю тенденцію, що під часочек карантину діти менше хворіють возьми гострі респіраторні вірусні захворювання. Загалом можна це пояснити тим, що коль люди менше контактують, менше передають вірусні інфекції між собой, — зазначає сімейна лікарка Мар’яна Дмитрук. Адже щоб знизити захворюваність, потрібно розірвати основний механізм передачі інфекцій.

Лікарка додає, що під дни жорсткого карантину більшість дітей мало-: неграмотный відвідувала дошкільні навчальні заклади чи школи і навіть була обмежена в прогулянках для дитмайданчиках. Вони були у колі родини окремо від інших дітей, і захворюваність була низька.

— Или після повернення до шкіл ми, звісно, можемо очікувати збільшення захворюваності получи и распишись будь-які респіраторні вірусні захворювання, — додає Дмитрук.

Виходячи з цих даних, энтимема: «Не можна закривати школи, якщо працюють магазини та громадський транспорт» є доволі сумнівним. Осложнение лиш у тому, що багато батьків без- можуть дозволити собі тримати дітей вдома, ибо не можуть працювати дистанційно.  

Аналіз рекомендацій МОЗ соответственно поверненню дітей і вчителів прежде шкіл

1. Вимірювання температури безконтактним термометром та недопуск накануне навчання чи викладання осіб з температурою 37,2 та вище. 

Цей захід безпеки мало-: неграмотный є ефективним з кількох причин:

  • Така ликвидус може бути нормальною чтобы конкретної дитини чи для того дорослого;
  • Сам по собі безконтактний термометр безвыгодный є достатньо точним приладом. Следовать словами лікарки-фтизіопульмонолога вищої категорії Оксани Молодої, безконтактний термометр дає істотну похибку залежно від вологості — як шкіри самого реципієнта, (на)столь(ко) і навколишнього середовища. Похибка може бути до самого одного градусу за Цельсієм.
  • Має значення також рухова активність.

— Наприклад, якщо дитина підстрибом йшла после школи (або дорослий їхав получи роботу в «розжареній» маршрутці), близ вимірюванні температура на лобі чи зап’ястку може виявитися вищою вслед умовну «норму», а після повторного вимірювання после декілька хвилин вже визначатись як «нормальна». Крім того, жар 37 може бути абсолютною нормою як во (избежание дорослого, так і для дитини — особливо якщо мова йде насчет учнів 4-5 класу, які взагалі можуть мати базову температуру 37 — 37,2″, — пояснює Новобрачная.

Подписывайтесь на рассылки Liga.net — исключительно главное в вашей почте

Вимога «працівники з ознаками ГРВІ либо температурою понад 37,2 невыгодный допускаються на робоче місце» може зіграти з вчителями злий жарт.  

  • У деяких випадках носій вірусу може поширювати інфекцію ще после появи симптомів або навіть переносити захворювання безсимптомно. Самочки по собі процедура вимірювання температури получи и распишись вході в школу чи клас може створити черги і мати більше ризиків, ніж вигоди.

2. Захисні маски. Вони ефективні лише тоді, если їх носять всі і носять по чести.

І, що не менш важливо, по-человечески знімають та утилізують. Запропонована МОЗ цепь «всі заходять в масках, знімають їх для уроках, а на перервах знову надягають» є складною в целях контролю. 

Щоб цього дотримуватись, ситуація мала б мати такий вигляд. Цілий клас першачків чи навіть старших школярів быть частым гостем до школи у правильно одягнених захисних масках, потім верно їх знімає та утилізує, якісно обробляє після цього рычаги. Перед тим, як йти бери перерву, діти так само організовано надягають маски, всю перерву носять їх чисто, не чухаючи під масками ніс та невыгодный торкаючись зовнішньої частини маски, а впереди наступним уроком знову согласно правилам знімають та утилізують. І таково весь день. 

Зрозуміло, що це — утопія. Чи справді хтось контролюватиме дотримання учнями дистанції під дни перерви? Хто і як? Є ймовірність того, що ми отримаємо імітацію безпеки, коль під час уроку дітей саджатимуть получи и распишись безпечній відстані один від одного, а в перерві вони тісно спілкуватимуться, як завжди.

Питання викликає й вимога носити «маску ли респіратор». Адже респіратор з клапаном захищає того, хто його переносить, але не людей довкола. Якщо у респіраторі прийде безсимптомний носій, він може стати джерелом інфекції. 

3. Зменшення кількості учнів у класі навчанням ровно по змінах

Теоретично дозволяє дотримуватися дистанції між учнями, але є нюанси. Водан з них — можливості інфікування це приставки не- скасовує. 

— Якщо контакт з інфекційним хворим відбудеться, він все на свете одно відбудеться — нехай приставки не- сьогодні, а завтра. То ж чи діти ходитимуть давно школи раз на тиждень, чи от день, чи щодня — насправді це невыгодный змінює ситуації, — пояснює лікарка-педіатриня Ярина Грицак. По (по грибы) її словами, за відсутності наскрізного провітрювання такий захід безпеки втрачає пока-яку ефективність. 

— Ми маємо дихати чистим, свіжим, вологим, прохолодним повітрям, щоб наші дихальні шляхи могли ефективно виконувати свою функцію, — каже лікарка. —  В носоглотці розташовані спеціальні ворсинки-війки, які виштовхують назовні бактерії, віруси та всего-які часточки пилу та бруду. В умовах сухого, гарячого повітря слизові пересушуються, ворсинки мало-: неграмотный можуть ефективно виконувати свої функції, і створюється ефективне середовище на розмноження вірусів. 

Аби учні в класі дихати чистим та прохолодним повітрям, недостатньо попросту відкрити вікно. Провітрювання має бути наскрізним, аби забезпечити постійну циркуляцію повітря. Простіше кажучи, исповедь створювати протяги. Якщо повітря невыгодный циркулює, воно застояне, і засим є більша концентрація вірусу. 

Путем міф про небезпеку протягу вчителі маловыгодный завжди провітрюють класи — в кращому випадку провітрюють получи и распишись перерві, а на уроці діти сидять у тісному задушливому приміщенні з зачиненими вікнами чи однією відчиненою кватиркою.

— Маємо чітко розуміти, що всі гострі респіраторні вірусні інфекції, які ми звикли називати “застудами”, викликають віруси. Вони безграмотный мають жодного стосунку до самого холоду, вітру чи інших явищ природи. Захворіти “від провітрювання” неможливо. А хорда перебування групи людей в сухому застояному повітрі довгий пора значно підвищує ризик вірусного захворювання, — пояснює Ярина Грицак

У рекомендаціях МОЗ згадують лише «провітрювання приміщень далеко не менше 10 хвилин після кожного заняття». Поверх це вчителі можуть думати, що протяги безлюдный (=малолюдный) варто створювати під время уроку.

Гігієнічна обробка поверхонь має сенс угоду кому) зниження можливості інфікування, ибо запобігає перенесенню інфікованих краплин з рук получи и распишись слизові оболонки. Але важливо, аби обробку проводили неважный (=маловажный) хлоровмісними засобами, а мильними чи спиртовими розчинами. Вони неважный (=маловажный) лише безпечніші для дітей, а й неважный (=маловажный) менш ефективні. 

— На сьогодні частка алергічних захворювань серед дітей значно зросла. Провокувати їх випарами хлору, який, фактично, маловыгодный має позитивного впливу возьми зниження поширення вірусу, безлюдный (=малолюдный) варто, — зазначає дитяча лікарка Ярина Грицак.  

Організувати справді безпечний навчальний процес очного навчання если для співробітників шкіл маловыгодный менш складно, аніж проводити уроки онлайн. Нехтування цими зусиллями, фактично, зведе нанівець всі запропоновані заходи. 

Що робити в таких умовах батькам

 

Ви можете подрубить под корень дитину на дистанційне навчання, якщо є така можливість. Це  особливо актуально на тих, хто мешкає з людьми з груп ризику аль чиї діти є у таких групах путем певні захворювання.

Є Положення ради індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, яке набуло чинності 20 серпня 2019 року, закони України «Ради освіту» та «Про повну загальну освіту». 

— Ці документи є чинними і до скорого-яка школа має це організувати следовать письмовою заявою батьків. Раджу звертатися із заявою якомога раніше, ибо організація такого навчання потребує певного часу, — підтверджує освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Якщо можливості залишити дитину вдома немає, ведь, віддаючи її до школи, слід розуміти всі ризики і врахувати такі поради.

Осіб з груп ризику (бабусь та дідусів та інших осіб старших 65 років, пацієнтів з хронічними захворюваннями) варто ізолювати від дітей, які відвідують школу. 

Мало-: неграмотный дозволяйте дитині йти впредь до школи, якщо вона чи хтось з членів родини, які проживають з нею, мають симптоми ГРВІ (тісний сімейний взаимосвязанность в 99% закінчується тим, що перехворіє все родина). 

Якщо дитина захворіла, безграмотный виключайте можливості COVID-19. Будьте получи зв\’язку зі своїм лікарем, повідомляйте всіх контактних осіб оборона ситуацію.

Навчіть дітей систематично, правильно та ретельно мити шуршалки після вулиці, контакту з іншими людьми, поверхнями, яких то и дело торкаються інші, та честь по чести користуватись спиртовмісним антисептиком у випадках, если вода й мило недоступні.

Порадьте дітям далеко не контактувати зайвий раз зі сторонніми людьми і вслед можливості проводити більше часу бери свіжому повітрі (наприклад, під полоса великої перерви). 

Як тільки з\’уйти можливість, вакцинуйте дитину та членів родини від сезонного грипу та інших вакцинокерованих хвороб, аби запобігти коінфекції та зменшити навантаження держи систему охорони здоров\’я.

— Зниження охоплення щепленнями по (по грибы) останні 6 місяців призвело раньше того, що ми, фактично, живемо сверху пороховій бочці і можемо очікувати в спалахи вакцинокерованих хвороб, — вислювлює занепокоєння Коберн Аллен, разгром’юнкт-професор педіатрії Університету Техасу в Остіні, США. 

Суттєве зниження охоплення вакцинацією наразі спостерігається й в Україні. Наприклад, від кору станом получи и распишись 1 червня захист отримали лише 28,3% дітей річного віку.

Детальніше относительно щеплення в часи коронавірусу можна почитати тута:

Щеплення під час COVID-19: чим ризикують українці і що робити далі

ДОДАТКОВО 

Як поширюється COVID-19

Наразі науковий согласие такий: COVID-19 передається найперше краплинним шляхом. Тобто від людини прежде людини найперше через краплини великого та середнього розміру (>5 мкм), які поширюються, если ми розмовляємо, співаємо, чхаємо, кашляємо чи навіть позіхаємо.

Оскільки ці краплі досить важкі, так сягають відстані лише поперед1,5 — 2 м, а потім опускаються нате землю або потрапляють в інші поверхні. 

Заразитися можна быть тісному контакті між людьми, які спілкуються «обличчям по обличчя». Так краплини слизу чи слини, що вилітають з подразделение чи носа людини, можуть потрапити держи слизові оболонки співрозмовника — у уста (губы), ніс чи очі. Ці ж краплини можуть потрапити получи и распишись поверхні, яких часто торкаються гоминидэ: ручки дверей, кнопки ліфту, поручні в громадському транспорті. Інфікуватися можна, торкнувшись такої поверхні, а потім власних слизових.

Найефективніший способ захисту з точки зору експертів з охорони здравствуй\’я більшості країн світу — соціальна дистанція. Тобто якщо ми тримаємося нате безпечній відстані у 1,5-2 м від людей-потенційних носіїв вірусу — убезпечуємо себя від можливого інфікування. 

Присоединяйтесь к Instagram Liga.net — здесь не менее то, о чем вы маловыгодный можете не знать

Експерти з охорони привет\’я підкреслюють і важливість гігієни рук, особливо если ми заходимо в громадські місця. Можна почути нате це аргументи на кшталт: «Заразитися с подачи шкіру неможливо». Так, це нечего сказать, але руками ми можемо затащить інфекцію з інфікованих поверхонь в громадських місцях получи и распишись слизові оболонки — в рот, ніс чи очі. Як це відбувається, наочно зображено в короткому відео від Міністерства охорони здравствуй\’я Ізраїлю. 

Найбільш ефективним є ретельне миття рук зі звичайним милом маловыгодный менше 40-60 секунд. Якщо премило та проточна вода недоступні, можна скористатися спиртовмісним антисептиком (следовать винятком випадків, коли пакши дуже забруднені, тоді флавин не буде ефективним). Якщо є куртуазно і вода, користуватися антисептиком приставки не- потрібно. 

Якщо берете асидол, одного «пшику» недостатньо, «пшикати» надобно так, щоб ви могли потім покрити ним всю поверхню рук. Шуршики мають залишатися вологими щонайменше протягом тих самих 40-60 секунд.

Якщо дотримуватися відстані неможливо

Безвыгодный всі завжди можуть дотримуватися соціальної дистанції. Наприклад, коль ви не можете працювати з дому, потрібно купити їжу та інші речі тощо. 

У таких випадках експерти рекомендують користуватися захисними масками. Вони є фізичним коктейль-бар\’єром — маска затримує краплі слизу чи слини, які можуть вилетіти з нашого спира чи носа та інфікувати інших, і певною мірою захищають нас від потрапляння таких краплин в наші власні слизові оболонки. 

Але! Це ради умови, коли в ситуації тісного контакту маски носять усі. І носять по-человечески. Носіння маски має сенс лише тоді, коль вона постійно щільно закриває зев і ніс.

Але навіть бери засіданнях уряду чи місцевої влади можна побачити чиновників, які носять маски раком або знімають їх під часочек виступу, аби ті безвыгодный заважали розмовляти, а потім надягають знову. Під время публічних виступів чиновники постоянно знімають маски і кладуть до самого кишені. Цього не можна робити: використану одноразову маску, яка може бути потенційним джерелом інфекції, потрібно зняти ради мотузки, утилізувати та вимити обрезки після її використання.

Марія Калмикова

Ірина Андрейців

редакторка LIGA.Life
Ежели Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.