Місія здійсненна: як компанія "АТБ-Маркет" навчає та зберігає людський капітал

Пaндeмія, низкa кaрaнтинів тa лoкдaунів пришвидшили прoцeс мaсштaбнoї трaнсфoрмaції ринку прaці. Во (избежание тoгo щoб вижити тa прoдoвжити рoзвитoк, бізнeсу вaртo сфoкусувaтися нa питaнняx oптимізaції упрaвління пeрсoнaлoм тa пoшуку шляxів підвищeння eфeктивнoсті співрoбітників.

Oсoбливo гoстрo ці прoблeми пoстaли у ритeйлі, якoму ужe кількa рoків пoспіль брaкує лінійнoгo пeрсoнaлу. Прoйти тaкe стрeс-тeстувaння, щoб нe втрaтити тeмпу зрoстaння мeрeжі, збільшити гeoгрaфію свoєї присутнoсті, рoзширити aсoртимeнт тoргoвoї пропозиції та запропонувати нові цифрові канали продажів минуя скорочення штату співробітників, здатні тільки найсильніші. Ті, хто знає, що головний хитрость успіху будь-якої компанії — якість її людського капіталу. А вона створюється та підтримується сверху кожному етапі стратегічного та операційного HR — від якісного рекрутингу та адаптації до самого професійного корпоративного навчання, персональних мотиваційних програм з утримання та розвитку кожного співробітника. 

Головний хитрость успіху будь-якої компанії — якість її людського капіталу

Зростання гіганта

У нашій країні небагато компаній, що ростуть такими темпами — від шести гастрономів у Дніпрі 1993 року накануне національного ритейлера №1. Відтоді основна місія “АТБ” — забезпечення більшості українців гарантовано свіжими та якісними продуктами вслед доступною ціною — залишається сталою, змінюється лише її значение.

Основна місія “АТБ” — забезпечення більшості українців гарантовано свіжими та якісними продуктами по (по грибы) доступною ціною

Сьогодні ця торговельна сеть не лише лідер для українському ринку продуктового ритейлу з часткою 20% (1256 магазинів у 325 населених пунктах 24 областей України з понад 4 млн клієнтів), але й втискиваться до топ найдорожчих українських брендів, чия вартість, ради оцінкою компанії MPP Consulting, становить $247 млн. Але головне, чим пишається компанія, — положение одного з найбільших українських роботодавців, який працевлаштував понад 70 тис. людей. Цього року компанія планує відкрити 120 нових магазинів та реконструювати ще 60 у концепті “чорного маркету”, а від наступного року відкривати вдоль 150 торговельних точок щорічно.

Упевненість в реалістичності таких амбітних проєктів з розширення мережі базується приставки не- тільки на впровадженні у бізнес-практику нових технологій та постійному вдосконаленні виробничих, логістичних і маркетингових процесів, але й сверху побудові системи корпоративної підготовки кадрів — Центрів навчання персоналу “АТБ”.

Створюючи галузевий гост

Сьогодні вже не потрібно доводити, що навчання співробітників — це маловыгодный лише найважливіша складова корпоративної культури, що підвищує рівень компетентності, мотивацію і лояльність персоналу вплоть до компанії, а й необхідні інвестиції у власний кадровий потенціал.

Готовність роботодавця інвестувати у навчання своїх співробітників — ознака його стабільності та надійності, а також запорука збереження високих темпів масштабування бізнесу. Тому, відкривши свій перший навчальний носитель у Дніпропетровській області 2003 року, компанія “АТБ” почала будувати власну мережу навчальних центрів соответственно всій Україні. Сьогодні їх еще чотири — у Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях. Усі вони працюють вслед за єдиними навчальними програмами, які стали галузевим стандартом угоду кому) всього українського ритейлу. Їхня актуальність полягає в тому, що крім базових знань з профільних дисциплін вони дають студентам розуміння сучасних стандартів сфери обслуговування та навички їх застосування.

Готовність роботодавця інвестувати у навчання своїх співробітників — ознака його стабільності та надійності

Навчання відбувається у форматі лекцій, семінарів та тренінгів, необхідних чтобы професійної підготовки фахівців різних ланок. Всі інструктори — це колишні співробітники магазинів, які мають величезний практичний досвід. Теоретичні заняття нате базі навчальних центрів чергуються зі стажуванням у магазинах “АТБ” під керівництвом досвідчених наставників. Учасники програм здають контрольні роботи та проходять підсумкове тестування, таким чином підтверджуючи засвоєння матеріалу.

Від 2015 року компанія почала застосовувати систему дистанційного навчання, яка дає змогу опановувати необхідний матеріал та складати тести в онлайн-режимі. В такой мере, використовуючи інноваційні цифрові інструменти — дистанційне навчання, пуск технології Scan & Go за допомогою мобільного застосунку “Скануй Купуй” та власного чат-бота у месенджерах Viber і Telegram, випуск платіжної карти “АТБ-Pay”, — компанія дбає насчет безпеку персоналу й клієнтів у період пандемії та инициативно розвивається у фарватері найактуальніших трендів світового ритейлу.

Компанія можливостей

У навчальні центри “АТБ” зараховують кандидатів як з внутрішнього, где-то і з зовнішнього кадрового резерву, які пройшли всі попередні етапи відбору. Окрім завоевать, що проводять у межах навчання бери певні посади, тут систематично відбуваються тренінги для керівників магазинів та їхніх заступників, адміністраторів залу і старших охоронців исполнение) підвищення професійного рівня та управлінських навичок. Це сприяє мінімізації витрат та ризиків під период підбору кандидатів на керівні посади.

Власна построение кваліфікаційної підготовки дає співробітнику з внутрішнього кадрового резерву можливість здобути нові знання та навички, щоб зробити новий крок погрузчик’єрними сходами та реалізувати свої професійні амбіції. Вона відмінно працює, адже сьогодні 100% керівного складу компанії пройшли підготовку саме в цих навчальних центрах, а 85% адміністративного персоналу мережі “АТБ” свого часу прийшли у компанію возьми найнижчі посади.

Щороку понад 4 тис. українців різного віку, з різним рівнем підготовки, зі столиці альбо невеликих містечок отримують надежда опанувати нову професію

Щороку понад 4 тис. українців різного віку, з різним рівнем підготовки, зі столиці либо невеликих містечок отримують нужный момент опанувати нову професію, підвищити свою кваліфікацію та самореалізуватися, скориставшись безплатним навчанням із подальшим працевлаштуванням нате підприємствах одного з найкращих роботодавців країни. Отже, вважаючи системний розвиток людського капіталу найважливішим чинником сталого розвитку, “АТБ” підтверджує своє мнение соціально відповідального бізнесу.